Pirsing: gdegod nađeš zgodno mesto, tu pirsing posadi

Možda je dovoljno da samo pogledate slike koje se nalaze ispod ove rečenice i da shvatite da postoji mnogo vrsta pirsinga.

Pirsing: gdegod nađeš zgodno mesto, tu pirsing posadi   Pirsing: gdegod nađeš zgodno mesto, tu pirsing posadi

Kada na Google-u ukucate “the most pierced person in the world” to su slike koje vam, između ostalog, “iskoče”. Iako su facijalni pirsinzi najuočljiviji i jedni od prvih koji su nastali tokom istorije, svakako da nisu jedini! U ovom tekstu kratko ćemo se pozabaviti time na kojim sve mestima možete da probušite svoje telo, a u narednim brojevima našeg časopisa ćemo pojedinačno razraditi neke od tih vrsta. Ipak, ono što bi svi morali da imaju zajedničko, jesu neke od sledećih stvari: sterilizovana oprema kojom se telo buši, stavljanje “medicinskog” nakita, pranje dečjim sapunom i ispiranje fiziološkim rastvorom.

 

1) Minđuša/e u uvetu

Iako mnogi ne smatraju da je to vrsta pirsinga jer je modifikacija koja je opšteprihvaćena u društvu, i skoro da nema osobe koja nije probušila makar jedno uvo, ono se smatra pirsingom. A u nekim kulturama i – tradicijom! U našem društvu, uvo najčešće buše babice ubzo nakon rođenja deteta. Ranije se to radilo dezinfikovanom iglom (za šivenje ili čiodom), a danas takozvanim pištoljem. Iako je probušeno uvo svakodnevna pojava, jedno uvo sa desetine minđuša je i dalje donekle tabu tema. I sve popularniji način ukrašavanja prvenstveno kod mladih. Izbušene uši “na sve strane” najčešće imaju muzički profilisane osobe poput rokera, pankera, metalaca i slično.

Pirsing: gdegod nađeš zgodno mesto, tu pirsing posadi

Naravno, u okviru jednog uveta možete staviti minđušu ne samo na resici, već i kroz bilo koji deo hrstkavice. Iz iskustva poznanika znam da, kada je minđuša negde na hrskavici, nikad ne prestaje da boli, naročito kada je napolju hladno. Iako deluje da ne može doći do komplikacija tokom ili nakon bušenja uveta, to nije tačno. Naprotiv, može da dođe do raznih infekcija i alergijskih reakcija.

Pirsing: gdegod nađeš zgodno mesto, tu pirsing posadi

2) Pirsing na nosu

Ne postoji baš logičan redosled kojim navodimo vrste pirsinga osim, možda, po tome za koje smatramo da su najuobičeniji, pa sve do ekstremnijih. Mada, šta je, zapravo, ekstremno kada govorimo o modifikacijama tela?

No, pirsing u nosu je jedan od prvih pirsinga koji je postao prihvaćen nakon bušenja uveta. Iako je, verovatno, prva asocijacija “diskretna, slatka, svetlucava” minđišica na nosu, svakako da postoje i drugi vidovi i izgledi tog bušenja. Da ne bismo mnogo dužili, jer ni ne postoje baš stručni nazivi za svako mesto pojedinačno, slike koje slede će vam reći više od hiljadu reči.

Pirsing: gdegod nađeš zgodno mesto, tu pirsing posadi

Pirsing: gdegod nađeš zgodno mesto, tu pirsing posadi

Pirsing: gdegod nađeš zgodno mesto, tu pirsing posadi

3) Pirsing u obrvi

Jedan, dva, tri,.. pet – koliko može da ih stane (kao što se dalo primetiti sa prvih fotografija). Najuobičajenije su minđuša-dve, na kraju obrve. Štipalka sa rupom u sredini i velika igla – oprema su za bušenje obrve. Ako se zagnoji, morate da je vadite. Dešava se da se “rupice” spoje, te da minđuša sama od sebe ispadne, odnosno, da vam koža odbaci metal. Kako bilo, ožiljci su neminovni, ali i ne naročito strašni.

Pirsing: gdegod nađeš zgodno mesto, tu pirsing posadi

Pirsing: gdegod nađeš zgodno mesto, tu pirsing posadi

4) Sexy minđuša u usni

Onako, na samom krajičku usne… To je ono kako žene najviše vole da ukrase svoju usnu (ne sve, naravno). Pa još kad namažu neki tamniji karmin… Uglavnom se stavlja alka (minđuša u obliku kruga), ali ima i onih koji eksperimentišu sa kuglicom. Ko kako voli…

Pirsing: gdegod nađeš zgodno mesto, tu pirsing posadi

Pirsing: gdegod nađeš zgodno mesto, tu pirsing posadi

Pirsing: gdegod nađeš zgodno mesto, tu pirsing posadi

5) Štipni me za obraze, al’ pazi na minđušu! Ili da te ne ugrizem…

Ili tako nekako, verujem… Minđuše u obrazu se stavljaju u paru – u oba obraza, trudeći se da budu krajnje simetrični. Mogu da budu zamena za “rupice” tokom smejanja ili… Pa, kažite nam u komentarima zašto ste se odlučili za pirsing baš na tom mestu! 🙂

Pirsing: gdegod nađeš zgodno mesto, tu pirsing posadi  Pirsing: gdegod nađeš zgodno mesto, tu pirsing posadi

6) I ostala mesta na licu mogu biti baš idealna za minđušu…

Deo iznad brade a ispod usne je, takođe, često mesto za pirsing. Danas postaje sve popularnije bušenje slepoočnica, jagodica, pa i čela. Minđuše koje se stavljaju na neka od tih mesta, uglavnom izgledaju kao bodlje ili nekako slično.

Pirsing: gdegod nađeš zgodno mesto, tu pirsing posadi

Pirsing: gdegod nađeš zgodno mesto, tu pirsing posadi

7) Što je niže, to je opasnije…

Opasnije u smislu održavanja i većeg rizika za razne vrste komplikacija. Ako ne računamo minđuše na grudnom košu, ramenima, rukama, prstima,… probušene bradavice i polni organi su poprilično riskantna mesta za ovakav vid ukrašavanja. U Srbiji, čak, ni nema mnogo majstora koji bi vam uradili pirsing na takvim mestima. Neki stručnjaci misle da osobe koje buše bradavice i genitalije to rade prvenstveno radi seksualnog zadovoljstva koje imaju i tokom samog čina bušenja. Ono što je najbezopasnije probušiti, kada je reč o delovima tela mimo glave, jeste pupak!

Pirsing: gdegod nađeš zgodno mesto, tu pirsing posadi

Pirsing: gdegod nađeš zgodno mesto, tu pirsing posadi

Pirsing: gdegod nađeš zgodno mesto, tu pirsing posadi

Pirsing: gdegod nađeš zgodno mesto, tu pirsing posadi Pirsing: gdegod nađeš zgodno mesto, tu pirsing posadi

U sledećim brojevima nastavak… 😉

Prethodni
Sledeći

Ostavite komentar

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena.


*